5 המאפיינים הכי חשובים בבחירת עגלה או טיולון

עומדים לרכוש עגלת תינוק או טיולון לילדיכם? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את חמשת המאפיינים הכי חשובים בבחירת עגלה או טיולון.

  1. הגדרת סוג העגלה – עגלות תינוק הן למעשה הגדרה כללית למגוון רחב של סוגי עגלות, כאשר לכל סוג ישנם מספר דגמים שונים אותם חשוב להתאים לצרכי השימוש בה ובהתאם לגיל התינוק/ילד. בין יתר סוגי העגלות תוכלו למצוא: עגלה משולבת (עגלת עריסה ההופכת בהמשך לעגלת ישיבה עם כסא קל), עגלה חצי משולבת (עגלה מתכווננת ממצב שכיבה לישיבה), טיולונים (עגלות המיועדות בעיקר לילדים מגיל 6 חודשים ובהן קיים מצב שכיבה- ישיבה חלקי). כמו כן, קיימות עגלות טיולון המותאמות לילדים מגיל לידה ועגלות תאומים. עגלות התינוק מיוצרות על ידי חברות שונות ובדרך כלל שם העגלה נקרא על שם חברת הייצור לדוגמת עגלת YOYO.
  2. נוחות השימוש בעגלה- נוחות השימוש בעגלה נקבע בין היתר בהתאם לגודל העגלה, משקלה, אופן פתיחתה וסגירתה, נוחות האחיזה בעגלה וכדומה. בכל הנוגע לנוחות השימוש בעגלה חשוב לבדוק את צרכי והיקף השימוש המשוער בה. במידה והינכם זוג הורים המתכנן לבלות במשך שעות ממושכות עם ילדיכם/תינוקכם במרחב הציבורי, חשוב לבחור בעגלות/טיולונים קלים ונוחים לתפעול.
  3. בולם זעזועים- התקן הישראלי מחייב את שיווקן של עגלות תינוק וטיולונים המאובזרים בבולמי זעזועים בשני הגלגלים האחוריים לפחות. הקפידו לבדוק את איכות בולמי הזעזועים טרם הרכישה ואת הבדיקה תוכלו ליישם באמצעות הפעלת כוח על העגלה.
  4. אחסון העגלה –הקפידו לבדוק שעגלת התינוק/טיולון אותו אתם רוכשים תואמת את גודל המקום בו אתם עתידים לאחסן את העגלה. כמו כן, וודאו שבמצב מקופל העגלה נכנסת לתא המטען ברכבכם. בנוסף, אנו ממליצים לכם לבדוק את מידות העגלה במצב פתוח ולוודא שהיא יכולה להיכנס לתוך חלל המעלית בבנין המגורים בו אתם מתגוררים.
  5. נוחות – מעבר לנוחות השימוש בעגלה, חשוב לוודא את נוחות מצב שכיבתו/ישיבתו של תינוקכם על גבי העגלה או הטיולון. לצורך כך, אנו ממליצים לכם לבדוק את איכות ריפודי המושב בעגלה, דרגות הכוונון של משענת העגלה, איכות גגוני השמש/גשם בעגלה וכדומה.

לסיכום, בחירת עגלה לתינוקכם או טיולון לילדיכם, מחייבת אתכם להתייחס לכל אחד מהמאפיינים המופיעים לעיל. בנוסף, חשוב לוודא שהעגלה/טיולון נבדק ואושר על ידי מכון התקנים הישראלי. בעת רכישת העגלה/טיולון, מומלץ לעשות "סיבוב" ממושך בנקודת המכירה ולבחון את מנגנוני הפתיחה/סגירה של העגלה.

 

מרחבי הרשת:

מטרנה מחברת בין אימהות בחופשת לידה

מטרנה – כתבה באתר דה מרקר