צעצועים לתינוקות

משחק הוא העבודה של התינוק שלכם וצעצועים הם הכלי עבודה שלו. בעזרת צעצועים תינוקות מגלים את העולם סביבם ומתחילים להבים כיצד דברים עובדים. צלילים, מראות חדשים, ריחות, טעמים והתחושה של הצעצועים מזינים את החושים של התינוק שלכם.

ישנם הרבה תאוריות אודות כמה תינוקות חדשים יכולים להעריך את העולם. ישנם אנשים הטוענים שתינוקות לא יכולים לראות או לבוא במגע עם העולם ושצעצועים לתינוקות ומתנות לידה הם בזבוז של כסף. כל עוד אם מספיק מזון וחיתולים נקיים כשהתינוק צריך, הוא יהיה מרוצה.

קשה להתווכח עם זה , אבל מחקרים מראים שלתינוק יש אינטרקציה עם העולם החיצון עוד לפני שהוא נולד בכלל. צלילים וקלות שהתינוק נחשף אליהם בזמן ההריון יהיו מוכרים לתינוקכם. במידה והקשבתם למוזיקה בזמן ההריון, התינוק נחשף לצלילים.

סיפורים שאומרים במידה והתינוק שלכם יקשיב לבטהובן הוא יהיה גאון הופרכו כבר, הטענות שהיתרון הקיים בגירוי חושיו של התינוק בגיל מוקדם ככל האפשר עדיין קיימים. זה כמובן לא אומר שצריך להתחיל להפציץ את התינוק שלכם ברעשים וצלילים מסיחי דעת. אסור לגרום להתרגשות יתר וגירו יתר אצל תינוקות.

הצעצועים והמתנות לתינוקות שהכי מתאימים לתינוקות מעוצבים כדי לגרום לגירוי  פיתוח חשיבה בלי הגזמה מיותרת. עבור תינוקכם, צעצועים מוזיקליים ואביזרים אחרים אשר תלויים מעל העריסה הם הבחירה הכי טובה באמת.

בובות של חיות בצבעים בהירים שמוגדרים כבטוחיים בשביל תינוקות יכולים לשמש כאופציה טובה בתור משהו שינעים את זמנו של התינוק בעריסה. תינוקות מגיבים לצללים ולצבעים קונטרסטים בהירים כגון שחור ולבן, או אדום בהיר וירוק, לכן צעצועים בצבעים הללו יכולים להתאים לתינוק שלכם.

חשוב מאוד לשים לב למה שתינוקכם מעדיף. ישנם תינוקות שמעדיפים צעצוע אחד על פני השני, חלקם מעדיפים צלילים על פני ויזואליות. תחשפו את התינוק שלכם בצורה מאוזנת לכל סוג של צעצוע.