צירי לידה

"צירי לידה" הוא המונח שנשים רבות שזהו ההיריון הראשון שלהן, כל כך חוששות לשמוע, הדבר הראשון שעולה בדעתן הוא כמובן הכאב שנגרם בגלל הצירים, כאשר הן הרבה פעמים שומעות שלא בצדק על כאבים חזקים במיוחד, אבל האמת היא שמדובר במונח שמח מאוד כי "צירי לידה" מסמנים את סוף תהליך ההיריון ואת תחילתה של תקופה חדשה, של החיים כמשפחה עם תינוק או תינוקת חדשים בבית.

אמנם צירי לידה הם כואבים, אבל רוב הנשים שחוו צירי לידה טוענות שמדובר בכאבים שמחים, כאבים שמבשרים על משהו טוב, אשר באמצעות הכנות מתאימות ניתן להתגבר עליהם גם ללא צורך בשימוש בחומרי הרדמה כמו אפידורל או בזריקת טשטוש. להיפך, נשים רבות טוענות היום שהשתתפות פעילה ותנועה במהלך הלידה מורידים את הכאב שנגרם מצירי הלידה.

כדי לעבור את צירי הלידה בשלום, הדרך הכי טובה היא להתכונן אליהם, קורסי הכנה ללידה במיוחד קורסי הכנה ללידה טבעית, נותנים היום בפניי היולדות מגוון רחב של אפשרויות להתמודד עם צירי לידה, כשהמוטיב העיקרי להתמודדות זו הוא לדעת לנשום ולהירגע, כדי לשחרר את הכאב שהעוצמה שלו גוברת בדרך כלל גם בגלל הפחד ממנו והמתח שנלווה אליו.

בהתמודדות עם צירי הלידה גם הבעל יכול לעזור, ישנם סגנונות שונים של עיסוי שניתן לעשות בזמן הצירים שמרגיעים את הכאב ו משחררים אותו.

טיפול אלטרנטיבי בזמן הצירים יכול לעזור מאוד כגון: שימוש בפרחי באך, רפלקסולוגיה, שימוש בצמחי מרפא, עיסוי הוליסטי, רייקי וכדומה.

אם זהו ההיריון שלך ואת חוששת מצירי הלידה, כדאי שתבררי ותבדקי מה היא הדרך הטובה ביותר בשבילך לעבור את הצירים בשלום, לפעמיים שהייה פשוטה במים חמים עוזרת ולפעמים מדובר על קפיצות על כדור, או תנועת אגן שיכולות להקל על הכאב, כדאי להגיע ללידה עם מגוון של פתרונות ומכשירים כדי שברגע האמת תוכלי למצוא הדרך הטובה ביותר בשבילך.

חשוב שתדעי שכל אישה חווה את צירי הלידה בצורה שונה לחלוטין, לכן אם תגיעי מוכנה אליהם ישנם סיכויים טובים לכך שלאחר הלידה, לא תביני מה הסיפור הגדול הזה "צירי לידה" שנשים כל כך חוששות מפניו.