מתקני משחקים

מתקני משחקים חשובים ואפילו הכרחיים בגנים ציבוריים. זה המקום בו הילדים שלנו יכולים לשחרר אנרגיות, לפרוק מתחים והכל בצורה בטיחותית ומהנה. ישנם סוגים שונים של מתקני משחקים, מיועדים לילדים שניתן לראות אותם מפוזרים בכל רחבי הארץ. יש גם כאלו מיוחדים בעיצובים שונים, מעץ או מפלסטיק בצורות של ספינות או בתים מזמינים. מעבר לצורה המלבבת יש גם את אלו המתקנים שהם מיועדים לפעילות אקסטרימית יותר לילדים, קירות טיפוס, טרמפולינות, מתקני אתגר ספורטיביים ועוד הרבה סוגים אחרים.

אילוף כלבים

מעבר לשעשוע הילדים שלנו יש גם את מתקני האילוף לכלבים שנחשבים גם הם למתקני משחק. המתקנים יכולים להיות עשויים מעץ או מפלסטיק, או שילוב של שניהם. מתקני אילוף מטרתם לאפשר לכלבים להוציא אנרגיה וגם ללמוד טריקים שונים באילוף כלבים. מתקנים כמו רמפה דו שיפועית, דלגיות מעץ או מפלסטיק, רמפות ריצה מעץ בגבהים שונים, מנהרות זחילה מעץ או מפלסטיק, קורות הליכה, נדנות הליכה, קירות קפיצה בגבהים שונים שלרוב הם יותקנו מהנמוך לגבוה, טבעות ומשטחי קפיצה ומגלשות בצורת מנהרות לזחילה. מתקני משחקים יכולים להיות גם מתקנים שישמשו אנשים בוגרים לפעילות ספורטיבית. רבים מאיתנו בשעות הנעימות כשהשמש כבר אינה יוקדת יוצאים לשעת הספורט היומית שלנו שלרוב מסתכמת בהליכה נמרצת או ריצה קלה. על מנת להפוך את האימון ליעיל יותר כדאי ואפילו מומלץ להוסיף פעילות במתקני כושר לאיברים ספציפיים בגוף. לא כולם אוהבים להימצא בחדר הכושר למטרה זו ולכן נמצאים בגני השעשועים והפארקים גם מתקני כושר לרשות הציבור. מתקנים כמו זוקפי גב, סולמות לגמישות, לחיצות לרגליים, חתירה בחזה, מתקן כושר ללחיצת כתפיים, מתקן להליכה באוויר, אופני ידיים ורגליים ועוד רבים אחרים.

תקן בטיחות

מתקני המשחקים רובם ככולם נבנים בהקפדה מחמירה לתקן בטיחות שמוגדר מראש ולמרות זאת קיימת בדיקה חודשית מקיפה של כל המתקני משחקים על תקינותם והשימוש הבטוח בהם. את הדיווחים מקבלים לרוב מהורים או עובדי רשויות שהחליטו לפנות למוקד והמטפלים בבעיות הם הרשויות המקומיות והעיריות. על מנת לתקן את המתקני משחקים נדרשים חלקים מאוד ספציפיים ועקב בעיה נפוצה שכזו גם לאחר התיקון נעישת בדיקה מחמירה עוד יותר.