משחקים לילדים

משחקים לילדים חשובים ותורמים רבות להתפתחותם ולרכישת כישורים מגוונים. משחקי ילדים נועדו לפתח כישורים ויכולות קוגניטיביות, לשפר ולפתח דמיון וכישורים חברתיים, לפתח את ההיגיון, לפתח מוטוריקה עדינה וגסה ועוד. כדאי לדעת כי ילדים אוהבים לשחק ואין כמו משחקי קופסא ומגוון צעצועים להתפתחות כדי לאפשר להם לבלות שעות ארוכות לבד או יחד עם אחיהם או עם חבריהם, אך חשוב גם כי ההורים ישחקו עמם על מנת ליהנות מבילוי משותף וכדי לעודד את הילד לשחק ולחזק את הדימוי העצמי שלו.

משחקים בהתאם לשלב ההתפתחותי של הילד

ילדים אוהבים לשחק כבר מגיל קטן, למעשה כבר משלב הינקות. חשוב לרכוש עבורם צעצועים ומשחקים המתאימים לגילם ולשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים כדי לאפשר להם לרכוש מיומנויות חדשות וליהנות ממשחק עם חברים או לבד. בשלבי ההתפתחות הראשונים של הילד יש לרכוש צעצועי למידה כמו נשכנים, רעשנים, ספרי פעילות עם חיות וצורות עם צלילים ומרקמים שונים למגע ומשחקים נוספים שנועדו לפתח את כישורי המוטוריקה העדינה והגסה. כך לדוגמה בשלבי ההתפתחות הראשונים לחייו של הילד הוא מפתח את כישורי המוטוריקה באמצעות הבאת הרעשן או הצעצוע המגרה אותו לפיו ועליו לרכוש מיומנות של תיאום עין ויד, בהמשך הוא יזחל לצעצועים האהובים עליו ולמעשה ההורים יכולים לשחק עמו ולעודד אותו במהלך המשחק באמצעות הרעפת שבחים, השמעת קולות ועוד.

ככל שהילד מתפתח יש לרכוש עבורו צעצועים חדשים המתאימים לגילו והחל מגיל שנתיים ניתן לקנות עבורו משחקי קופסא שונים ומגוונים. המשחקים מאפשרים לילד לפתח את הדמיון ולשפר את כישורי הקוגניטיביים כיוון שעליו להתמודד עם משימות שונות הדורשות ממנו הגיון, מחשבה וגם סובלנות והתמדה.

כישורים חברתיים

משחקים לילדים מאפשרים לשחק יחד ולבלות שעות ארוכות, והרווח כולו של ההורים העסוקים. במקום לרבוץ מול הטלוויזיה או לשחק במשחקי מחשב הילדים יכולים ליהנות מבילוי משותף והם לומדים כיצד להסתדר יחד. משחקי קופסא מגרים את הילדים לשחק ומפתחים את הכישורים החברתיים שלהם כך שהילד יותר סובלני, לומד לשתף פעולה עם אחרים, וגם מפתח כישורי חשיבה והגיון ולפיתוח אסטרטגיות ויצירתיות.