יעוץ זוגי

תינוק הוא אחד הדברים המופלאים והקסומים ביותר לכל זוג הורים, אך גם אחד הדברים הקשים ביותר.

זוגות רבים נתקלים בקשיים רבים המתחילים כבר בעת תקופת ההיריון ונמשכים לאחר הולדת התינוק.

המצב החדש של אדם שלישי, הנכנס לחייהם האינטימיים של הזוג, גורם פעמים רבות למצוקה "דוממת" בחיי הנישואין, דבר אשר מוביל לבעיות רבות ובמקרים החמורים יותר אף לפרידה של בני הזוג.

כיום, יש פתרון למצב בדמות מאמנים אישיים אשר יעזרו לכם לעבור את התקופה הקשה והחדשה, אנשי מקצוע אשר יספקו לכם שירות הנקרא: 'יעוץ זוגי' וכן פורום יעוץ זוגי אשר יעזור לכם להתמודד עם מצבים שונים בחיי הנישואין על ידי שאלות ותשובות באמצעות הרשת האינטרנטית.

יעוץ זוגי בתקופת ההיריון

בשנים האחרונות המודעות בכל הקשור אל יעוץ זוגי בתקופת ההיריון הולכת וגדלה.

זוגות רבים מבינים כי טיפול זוגי מאוד אפקטיבי,כך גם הורות אחרת,אבל לעומת זאת מדובר בתהליך חדש שאינו מוכר להם וצופים ברתיעה בשינויים הפיזיים והנפשיים שכל אחד מהם עובר. בתקופה זו מתעוררות שאלות רבות אשר עיקרן בפחד מפני הלא נודע בכל הקשור אל תהליך ההיריון והתינוק החדש וכן פחד משינויים בזוגיות אשר יעכירו על מערכת היחסים הזוגית שהזוג ניהל עד כה.

אם עד היום הסביבה שמה דגש בעיקר על האישה בתקופת ההיריון ואחריה, כיום ניתן לראות כי המודעות הביאה לכך שמאמנים רבים מציעים תהליך אימון זוגי בתקופת ההיריון הכולל גם את הגבר והתהליכים אותם הוא עובר. כיום, ניתן גם להגיע אל פגישות יעוץ זוגי, אשר יעזרו לכם בכל הקשור לדברים הבאים:

•    ציפיות- לא תמיד הציפיות של האישה ההריונית זהים לציפיות של הגבר. בייעוץ מבררים תחילה מה הן הציפיות של כל אחד מבני הזוג בכל הקשור לתהליך ההיריון.

האישה תאמר האם היא מצפה כי הגבר יגיע איתה לכל הבדיקות, האם היא מצפה שהוא יצמצם את שעות העבודה שלו וישהה עימה בתקופת ההיריון, הלידה והחודשים הראשונים, האם הוא יצטרף לקורס הלידה, האם היא מצפה שהוא יצא לחופשת לידה של כמה חודשים וזאת על מנת שהיא תוכל לחזור לעבודה הניהולית שלה ועוד.

•    תקשורת- בן הזוג שלנו אינו תמיד יודע כיצד לתקשר איתנו בתקופה חדשה זו. נשים עוברות תהליך שלם והתגובות שלהן עכב החששות מפני הלידה ורמת ההורמונים הגבוהה, לעיתים קיצוניות.

הגבר אשר רואה את אשתו במצבים חדשים אלו, לא תמיד יודע כיצד להגיב ופעמים רבות נוצר מצב בו הוא שותק והכעסים מצטברים. ייעוץ זוגי ייתן לכם כלים שונים אשר יעזרו לכם לתקשר בתקופה זו ואחריה.

•    מידע- ייעוץ זוגי יעזור לבני הזוג לא רק מבחינת תקשורת ביניהם, אלא גם מבחינת הכנה אינפורמטיבית של דברים בסיסיים לקראת הלידה.

פורום יעוץ זוגי

מאמנים רבים עוסקים במתן ייעוץ וכלים אשר יכולים לעזור לזוגות במהלך ההיריון ולאחר הלידה.

אם אינכם מעוניינים או אינכם יכולים להתחיל טיפול יעוץ זוגי (מבחינה כלכלית, בריאותית וכו'), תוכלו להיכנס אל פורום יעוץ זוגי, בו תקבלו אינפורמציה הנוגעת לתקופה זו וכן תוכלו לשאול שאלות המטרידות אתכם.