הריון בטוח

אתם ממתינים במשך מספר דקות שמרגישות כמו נצח, פוסעים קדימה ואחורה, מסתכלים על המקל ומחכים לראות מה התוצאה. לאחר המתנה מלחיצה במיוחד, אתם מגלים את התשובה המיוחלת – יש לכם ילד בדרך! הרגע הזה שבו זוג מגלה שהוא עתיד להיות הורה הוא מרגש ומלחיץ בו זמנית עבור אנשים רבים, אך מה שבטוח – הוא מביא עמו שמחה רבה. לאחר הגילוי הופך העולמות הזה, לכל הורה עתידי יש את העקצוץ המוכר שמציק לו לספר לאחרים על הבשורה, אך כפי שרבים יודעים, זה לא תמיד מומלץ.

הריון בטוח – מתי כדאי לספר על השמחה?

אמנם זה מפתה לרוץ ולספר לחברים ובני משפחה שאתם עתידים להיות הורים, אך לפני כן, חשוב שתיקחו כמה רגעים כדי לחשוב על הנושא. בדיקת הריון ביתית היא מדויקת למדי, אך לא מספיק כדי לקבוע שאתם אכן עתידים להיות הורים. פעמים רבות מתגלה בבדיקת דם או אצל רופא נשים שאותה בדיקה ביתית העלתה תוצאה חיובית שקרית, מה שמאכזב אנשים רבים, בייחוד אם הם גילו לאחרים על הריון. לכן, מומלץ בחום לשמור על ההתרגשות הראשונית ולנקוט בשיטת הריון בטוח כדי לא לטפח ציפיות אצלכם או אצל אחרים על העתיד לבוא.

אז מתי כן מספרים?

אנשים שונים נוקטים בגישות שונות בכל הנוגע לגילוי ההריון והתקופה המתאימה ביותר לספר עליו. אתם ההורים העתידיים הם האלו שמחליטים בנושא הזה בסופו של דבר, כשעומדות בפניכם האפשרויות הרווחות הבאות שתוכלו לבחור ביניהן את זו שהכי מתאימה לכם:

  1. עם הופעת תופעות הלוואי – קשה להסתיר את הצורך ללכת לשירותים כל 5 דקות או למה המאפה של הבוקר עושה לך בחילה לעתים, ולכן אנשים רבים בוחרים לחכות לשלב הזה לפני שהם מספרים על ההריון.
  2. עם תחילת שבועות ההריון בגלל תנאי תעסוקה – ישנם מקצועות שעשויים להיות מסוכנים למדי עבור נשים בהריון, כמו עבודה במעבדה כימית, טכנאות רנטגן, עבודות שכרוכות במאמץ פיזי ועוד. כדי לחוות הריון בטוח, נשים שעוסקות במקצועות הללו מעדיפות לספר למעסיקים שלהן על מצבן מיד כשהן מקבלות תשובה חיובית מהרופא כדי למזער את הסכנה עבורן ולהכין תכנית עבודה שתתאים לחודשי ההריון.
  3. בסוף השליש הראשון – אנשים רבים בוחרים את התקופה הזו כדי לספר על הריון מפני שישנה ירידה משמעותית בסיכון לחוות הפלה, כך שניתן לספר על ההריון מבלי לטפח ציפיות שאולי לא יתממשו. במהלך התקופה הזו יש גם הרבה בדיקות שנעשו כדי לוודא את שלום העובר והאם, כך שאם חלילה היה מצב של רצון לסיים את ההריון בגלל סיבות בריאותיות, הוא נעלם.
  4. באמצע ההריון – זהו שלב שבהחלט קשה להסתיר בגלל תסמיני ההריון וכן הבטן שמתחילה לבלוט החוצה. גם בשלב הזה עוברים כמה בדיקות מכריעות בנוגע לגורל התינוק, מה שגורם לאנשים להרגיש בטוחים לספר על המתרחש.

הריון בטוח הוא משהו שכל הורה מייחל לו, ולאחר ההתרגשות הראשונית על הבשורה, תוכלו להחליט מתי מתאים לכם לספר על המאורע המשמח לכל מי שנמצא בחייכם.