דולה

הדולה היא מלווה מקצועית הנותנת תמיכה במהלך הלידה, מדובר על תמיכה גופנית ובעיקר גם תמיכה רגשית.

מקצוע הדולה בארץ הולך ומשגשג וישנן מקומות לימוד רבים שדרכם ניתן ללמוד ולהפוך להיות דולה מקצועית, ישנן דולות פרטיות וישנן דולות שעובדות במסגרת בית החולים שניתן להשתמש בשירותיהן בהזמנה מראש בזמן הלידה.

הדולה שהיא בעלת ניסיון וידע מקצועי מכינה את האישה ללידה ומלווה אותה החל מהשלבים האחרונים של ההיריון ועד הלידה עצמה. הידע והניסיון של הדולה, גם עוזרים לאישה ללדת בצורה טבעית וגם מאפשרים לבני הזוג לקבל החלטות שונות בהתאם להתפתחות המצב.

אפשר לומר שהדולה הינה התחליף המודרני לתהליך הלידה הטבעי שבו בנות השבט המנוסות והמרפאות היו עוזרות לאישה שזו הלידה הראשונה שלה ללדת על ידי מתן עצות, עיסויים וצמחי מרפא שמקלים על הלידה, גם היום הדולות משתמשות בטכניקות שונות מתחום הרפואה האלטרנטיבית כדי להקל על הכאבים ולעזור להפוך את חווית הלידה לחוויה טובה יותר.

מחקרים מוכיחים שעזרתה של הדולה עוזרת לשימוש מופחת במשככי כאבים, הן מקצרות את זמן הלידה, מצב התינוק הוא טוב יותר והנשים שעוברות לידה בעזרתה של הדולה מדווחות על חווית לידה טובה יותר ושביעות רצון גדולה.

ההצלחה של הלידה בעזרת דולה תלויה כמובן בחיבור שבין הדולה לבין האישה, אם מדובר בחיבור טוב המבוסס על יחסים של אמון וכבוד הדדי, אין ספק שעזרתה של הדולה תהיה גדולה במיוחד.

אם החלטת שאת מעוניינת ללדת בעזרתה של דולה, כדאי לך לחפש המלצות על מספר דולות ולהיפגש איתן, באמצעות שיחה שלך עם הדולה תוכלי להחליט אם האישה שמולך היא הדולה שמתאימה לך.

כדאי כמובן לשכור דולה עם המלצות וניסיון מקצועי, אבל כדאי גם שתפיסת העולם של הדולה תתאים לתפיסת העולם שלך בנוגע ללידה טבעית, התערבות רפואית, שיטות ללדת, משככי כאבים וכדומה, רצוי שהדולה תהיה חלק מההיריון וישנן דולות שמבצעות בעצמן את מעקב ההיריון וזאת כדי שתגיעו שתיכן מוכנות כמה שיותר ללידה.

לידה בעזרתה של דולה יכולה להפוך לחוויה מופלאה ומעצימה בעבור כל אישה.